Як обрати де вивчати ІТ?

При виборі слід зважати не тільки на престижність ВНЗ — адже у будь-якому виші можуть знайтися ентузіасти, що побудують гарну систему підготовки за ІТ напрямком, і навпаки — у ВНЗ, який дає гарну освіту в цілому, підготовка ІТ фахівців може виявитися не профільною.

 

Сьогодні в ІТ підготовка бакалаврів здійснюється за 6-ма спеціальностями:
Отримати необхідні знання для початку роботи в ІТ можна за будь-якою з них, адже на практиці цей поділ є більше академічним, ніж орієнтованим на ринок праці в ІТ.

1. Щодо найбільш високооплачуваних спеціальностей — то це розробники програмного забезпечення, попит на яких зростає щороку. Виходячи з досвіду ІТ-фахівців, отримати освіту, необхідну для старту кар'єри в розробці ПЗ, можна на будь-якій з вищевказаних спеціальностей, хоча найбільш “програмістською” є несподівано, “Інженерія ПЗ”;). Тут чітко вчать як професійно писати та тестувати програми. Так що якщо Ви хочете приєднатися до спільноти програмістів та створювати софт - це саме для Вас. Але і конкурс на цю ІТ спеціальність вище ніж на інші!

2. Комп'ютерна інженерія — дає більш глибокі знання у створенні електронно-обчислювальних приладів, там більше фізики, електроніки та інших технологічних речей. Довгий час вона була не дуже популярною спеціальністю, оскільки комп'ютерів у нас не виготовляють. Та сьогодні, з бурхливим розвитком технологій Інтернету речей та Розумних речей — цей напрямок має гарні перспективи. Також цей фах підійде тим, хто хоче почати працювати системним адміністратором.

3. Приблизно те ж саме стосується і спеціальності Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології.

4. Також високий рівень спеціалізації має фах “Кібербезпека”, що орієнтована на підготовку спеціалістів по захисту інформації, а це одна з найбільш перспективних ІТ професій майбутнього.

5. Окремо скажемо про прикладну математику — цей напрямок підготовки дає окрім програмістського базису поглиблене знання математичних методів — від штучного інтелекту до пошуку оптимальних рішень у складних управлінських ситуаціях. Тому тут вчать більше різної математики — це справді виклик для мізків! Для тих, хто планує створювати найскладніші методи і опанувати всю силу складних методів для управління складними системами та процесами, створення принципово нових алгоритмів — саме цей фах!
Схожою спеціальністю є системний аналіз, проте там дають більше знань про організацію роботи реальних систем, а у провідних ВНЗ — ще й непогані знання з економіки.

6. Комп'ютерні науки та інформаційні технології - більш загальні напрямки підготовки, які охоплюють дуже широке коло питань. Якщо Ви ще точно не зрозуміли, чого Вам хочеться в ІТ, але подобається ця сфера, і плануєте розібратися потім — логічно вступати на цей напрямок. Також він непогано підходить для тих, хто хоче не створювати технології, а використовувати їх для підвищення ефективності роботи компаній чи інших закладів в якості менеджера з ІТ.

Для вибору кафедри ми рекомендуємо:

в першу чергу звертати увагу на дві речі — це подальше працевлаштування випускників кафедри та ті практичні технології, які викладаються.

1) Якщо кафедра підготувала фахівців, які досягли успіху в ІТ галузі — це показник того, що і Ви зможете зробити успішний старт в професії. Також це означає, шо кафедра підтримує контакт зі своїми ТОП-випускниками, які також, звичайно, допомагають у працевлаштуванні.

2) Технології
В ІТ галузі прикладні технології змінюються дуже швидко, тому необхідно звертати увагу на ті програмні продукти, що викладаються на кафедрі. Чим більше різноманітних сучасних технологій вчать на кафедрі — тим краще. Найбільш популярні серед мов програмування сьогодні — Java (27% від проектів що пишуться зараз), JavaScript (15%), C# (15%), PHP (13%), Python (8%), C++ (7%), за даними порталу DOU. Популярні системи управління базами даних — Oracle, MS SQL Server.

3) Важливим є також те, як кафедра співпрацює з ІТ компаніями, які лабораторії відомих корпорацій відкриті — це означає, що бізнес високо оцінює якість підготовки студентів та зацікавлений співпрацювати з ними.

Опосередковано характеризують кафедру також середній вік викладачів та участь у міжнародних проектах:

4) Хоча, загалом, середній вік викладачів кафедри не є безпосередньо найбільш важливим критерієм, зважте, що середній вік ІТ-ника в Україні — 28 років, більшість ТОП менеджерів ІТ бізнесу мають 35-40 років. Чим молодший персонал кафедри, тим більш активно вона залучає нових фахівців до освітнього процесу. Проте іноді і кафедри, де працюють викладачі старшого віку, можуть також давати досить гарну освіту :)

5) Якщо ж кафедра приймає участь у багатьох міжнародних проектах — це значить, що вона є цікавою для інозмених фахівців, та робить справді важливу роботу.

Тому ретельно вивчайте дані про кафедри, робіть Ваш вибір — і успіхів Вам!
На нашому сайті Ви знайдете всю необхідну інформацію для того щоб обрати де навчатися!